top of page
Anachoic_Logo_export.png


press room

Press Release
Anachoic flat grey - HR.png

HAALO   - מערכת ההגנה האקטיבית מפני תאונות לרוכבי דו גלגלי, אופניים וקורקינטים מוצגת בישראל בגרסת בטא!

מערכת HAALO עושה צעד משמעותי לקראת ההשקה ועוברת לשלב הבטא

<

מערכת HAALO מאתרת ומתריעה בפני סכנות ואיומים בטווח של עד 100 מטר בזמן אמת

<

לראשונה: מערכת בטיחות אקטיבית לרוכבי דו-גלגלי, שמתריעה באמצעות שמע מרחבי

<

תל אביב, ‏יום שלישי 24 אוגוסט 2021

חברת הסטארט אפ הישראלית ,ANACHOIC גאה להכריז על ההתקדמות בפיתוח מערכת HAALO והמעבר לשלב הבטא, רגע לפני השקתה ותחילת שיווקה לציבור הרחב. מערכת HAALO תוכננה ופותחה בישראל מתוך רצון להפחית את מעורבותם בתאונות הדרכים של רוכבי אופנועים, קטנועים, אופניים, אופניים חשמליים, קורקינטים וכד׳. ההתקדמות המשמעותית אל עבר השקת המוצר, מגיעה בשנה קשה עבור רוכבי הדו-גלגלי בישראל. שנה בה נשברו שיאים שלילים רבים במעורבות רוכבי דו-גלגלי בתאונות דרכים. הסיבות לכך רבות, ביניהן כמובן ניתן למנות את ״אפקט הקורונה״, שהוביל, בסופו של דבר לגודש משמעותי בכבישים. על פי נתוני הרלב״ד (רשות לאומית לבטיחות בדרכים), נרשמה עלייה של 38% במספר ההרוגים בקרב רוכבי אופנועים. זהו נתון מחריד, אליו מתווספים פצועים בדרגות שונות שהיו מעורבים בתאונות. עבור חלקם החיים לא ישובו להיות כשהיו.

העלייה המדאיגה במעורבות של רוכבי דו-גלגלי בתאונות דרכים לא קיימת רק בישראל. במדינות רבות בעולם כבר מיישמים רגולציות שונות על מנת לחייב רוכבים בציוד הגנה. לדוגמה, בצרפת ישנה חובת לבישה של כפפות רכיבה כבר משנת 2017. בספרד מנסים להעביר תקנה שתחייב רוכבים לרכוב עם אפוד הגנה מתנפח. בניגוד לכל אביזרי הבטיחות שמסייעים לרוכב להקטין את חומרת הפציעה לאחר תאונה (כלומר, תהיה פציעה רק השאלה באיזו עוצמה) – הקונספט של מערכת HAALO הוא לסייע לרוכב במניעת התאונה. זאת מתוך מחשבה להציל חיים רבים ולהימנע ממצבים מסוכנים שאין לדעת איך הרוכב הפגיע יצא מהם. מטרת ANACHOIC להשיק גרסה מסחרית לשוק כבר בתחילת שנת 2022.

Elad-09604.jpg

מערכת HAALO מבוססת על רדאר קטן ביותר, בגודל מטבע, עם צריכת חשמל נמוכה מאוד. נתונים אלה מאפשרים את התקנתה לא רק על גבי הכלים, אך אפילו התקנה ישירה על גבי הקסדות עצמן. התרעות המערכת מתקבלות באמצעות אינטגרציה למערכת השמע, על ידי התקנה קלה ופשוטה כמו התקנת דיבורית לקסדה. ההתרעות מתקבלות באמצעות טכנולוגיית השמע המרחבי (spatial audio). טכנולוגיה זו מאפשרת למערכת להתחבר אל האינטואיציה של הרוכב בצורה חכמה, כך שהוא יכול לקבל מידע בכל רגע נתון על כל הנעשה סביבו – במיוחד בשטחים המתים, אותם לא ניתן לראות כלל.

 

בשונה ממערכות בטיחות אחרות שמתריעות על כל סכנה אפשרית, בפיתוח HAALO הושם דגש על מתן ערך מוסף לרוכב וצמצום ההתרעות למינימום הנדרש. זאת בשל העובדה שרוכב הדו-גלגלי מוצף במידע והעמסת מידע נוסף עלולה להשיג את המטרה ההפוכה.

מקרה נפוץ שיכול להוות דוגמה טובה ליתרונות המערכת הוא כאשר רוכב אופנוע צריך לבצע תמרון חד לאחר שרכב לפניו בולם בפתאומיות בתנועה צפופה. עם מערכת HAALO הרוכב ידע איך להתחמק מהרכב הבולם תוך מיזעור סכנת תאונה עם הרכבים מסביב, שכן המערכת תספק לו מידע גם על סכנות המגיעים מאחוריו. 

Sensor vs 2 Euro.png

יתרונות המערכת:

> מגלה סכנות ואיומים בטווח של עד 100 מטר בזמן אמת

> עוקבת אחר 60 איומים בו זמנית

> מסווגת ומתעדפת איומים ביחס למיקום ולמהירות

> בעלת מיקרו-רדאר קדמי ואחורי המאפשרים הגנה ב-360°

>מעבירה את המידע באמצעות חיווי קולי מה שלא רק מקצר את זמן התגובה של הרוכב במחצית הזמן בהשוואה לאינפוט ויזואלי אלא עושה זאת תוך הימנעות מיצירת היסח דעת מיותר לרוכב

> מערכת לומדת ומתעדכנת בשוטף תוך כדי איסוף נתונים באופן רציף ומבוקר.

>המערכת פעילה בכל מזג אויר, באור יום, בחושך (כמו גם כניסה ויציאה ממנהרה), בשמש חזקה ומסנוורת, בחורף ועוד

 

בימים אלה חברת ANACHOIC פועלת ומשקיעה מאמצים רבים בהנגשת המערכת לכל רוכב ולכל כלי רכב דו-גלגלי. מכיוון שבחברה מאמינים שכל רוכב צריך לרכוב עם מערכת שכזו, אסטרטגיית התמחור תהיה כזו שעלות המערכת תהיה שווה לכל כיס. בשלב הזה מגויסים רוכבים שיצטרפו לקבוצת רוכבי הבטא של החברה. כוחה של המערכת בכך שהיא אוספת את המידע שמתקבל מהיישומים השונים והיא ״לומדת״ ומתעדכנת כל הזמן. רוכבי הבטא יהוו חלק מצוות הפיתוח ובאמצעות המידע שיתקבל מהם, המערכת תותאם לסגנונות הרכיבה השונים, לקראת המעבר לייצור ושיווק מסחרי.

 

מאריק תמם, מייסד שותף ו-CEO ב- Anachoic נמסר:

"שנים רבות של ניסיון וחוויות ברכיבה על גבי אופנועים גרמו לי להבין היטב את החיבור בין הרוכב לכלי וביניהם, לשאר משתמשי הדרך שנמצאים סביב. הצורך באותו ״חוש שישי״ שכל רוכב צריך לפתח, כדי לשמור על עצמו בכבישים, הוא טבעי עבורנו. לכן, הפתרון שלנו מחזק את החוש הזה, דרך חיישנים רגישים ומתקדמים, שמתחברים למערכת השמע שבקסדה ומשם, אל האינטואיציה של הרוכב. אנחנו מאמינים שככל שלרוכב יש מידע זמין, רלוונטי ואינטואיטיבי, הסיכוי שלו לקבל את ההחלטה הנכונה עולה באופן משמעותי. ברגעים רבים בחייהם של רוכבי דו-גלגלי, ההחלטה הנכונה ברגע האמת, היא ההבדל בין חיים ומוות.
למעשה, ב-ANACHOIC יש לי את הזכות לשלב בין שני נושאים שקרובים לליבי: אופנועים וטכנולוגיה. למיזם שלנו הצטרפו מוחות מבריקים נוספים, עם אג׳נדה זהה, ויחד אנחנו פועלים להגשמת החזון של החברה. התוצאה מהשילוב הזה הינה הצלה ושמירה על חייהם של רוכבים רבים בישראל ובעולם כולו. זה החלום האמיתי שלי."

 

מג'ון מייסטר, מייסד שותף ו-COO ב- Anachoic נמסר:

״כרוכב דו-גלגלי למעלה מ-25 שנים, ישנם נושאים רבים הקשורים בחווית הרכיבה שבוערים בי. הסכנות ההולכות וגדלות של האורבניזציה והגודש בכבישים, היסחי הדעת של הנהגים עם שימושם בטלפון הנייד תוך כדי נהיגה, ותשתיות מתיישנות שמלכתחילה לא תוכננו לדו-גלגלי - אלו מהווים רק חלק קטן מרשימת הבעיות שצצות בכל רכיבה. בשל כך, אנחנו ב Anachoic חרטנו על דגלנו חזון ברור, גדול ורחב - להקטין באופן משמעותי את מעורבותם של רוכבי דו גלגלי בתאונות דרכים. כל תאונה שאנו מצליחים למנוע, מחזקת אותנו יותר ויותר בדרכנו למימוש החזון."

על Anachoic

חברת Anachoic נוסדה בשנת 2018, במטרה למצוא פתרון ישים לבעיית התאונות הרבות שחווים רוכבי הדו-גלגלי, כולל התחבורה החשמלית הקלה, קרי רוכבי קורקינטים ואופניים חשמליים. המצב הבלתי נסבל שמסלים לאורך השנים האחרונות, והיעדר פתרונות אפקטיביים, הולידה את חברת Anachoic ופיתוחה של החברה את HAALO - מערכת העזר המתקדמת והיחידה בעולם המתבססת על מיקרו רדאר ומשוב/חיווי שמע מרחבי, לשיפור בטיחות הרוכב. 

 

לפרטים נוספים

אלונה פרידמן

Dir. PR & Marketing

afridman@anchoic.com

052-3135597

Pictures

התמונות מאושרות להורדה על ידי התקשורת. בעת שימוש יש לתת קרדיט ל: BlueMonkeys

Video gallery

Hearing is Believing

Anachoic HAALO Product Video_1080p
Search video...
Anachoic HAALO Product Video_1080p
01:56
Play Video
HAALO180 Bicycle Helmet Rotation 4K_1
00:08
Play Video
HAALO180 Bicycle Helmet Rotation 4K
00:08
Play Video

הסרטונים מאושרים להורדה על ידי התקשורת. בעת שימוש יש לתת קרדיט ל: BlueMonkeys

Key Executives
ET.jpg

אריק תמם
שותף מייסד ו-CEO

מהנדס מחשבים, מעל 20 שנים בעולמות הפיתוח מבוססי רדאר, כגון מערכות אולטרה סאונד, MRI ועוד, בתפקידים ניהוליים בכירים.

  • Grey LinkedIn Icon
JM.jpg

ג'ון מייסטר
שותף מייסד ו-COO

מהנדס תעשיה וניהול, בעל ניסיון של 20 שנים בעולמות ההייטק והסטארטאפים בתפקידים בכירים

  • Grey LinkedIn Icon
RJ.jpg

רומן יופה
מנהל R&D

דוקטור לאלקטרו מגנטיקה, מרצה ובעל ניסיון נרחב בעולמות ההייטק והפיתוח.

  • Grey LinkedIn Icon
AF.jpg

אלונה פרידמן
מנהלת שיווק וPR

בעלת ניסיון של מעל 20 שנה בתפקידים בכירים, בתחומי השיווק והניהול, בעולמות הרכב והדו גלגלי

  • Grey LinkedIn Icon
Downloads

התמונות וסרטונים מאושרים להורדה על ידי התקשורת. בעת שימוש יש לתת קרדיט ל: BlueMonkeys

bottom of page